na Facebooku
+ 48 695 900 792
Pon - Pt: 8:00 - 18:00 Sobota: 9:00 - 13:00
info@armed-ort.pl
Title Image

Dofinansowania

Zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny oraz środki pomocnicze reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29.05.2017 roku, zawierające szczegółowy wykaz wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (pobierz) oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (pobierz).

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie z NFZ?

Refundacja na podmioty ortopedyczne oraz środki pomocnicze przysługuje wszystkim osobom ubezpieczonym. Aby uzyskać refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia należy uzyskać „Zlecenie na zaopatrzenie w wyrób medyczny będący przedmiotem ortopedycznym lub środkiem pomocniczym” od uprawnionego do tego lekarza lub fizjoterapeuty, a następnie udać się do miejsca realizacji świadczeń – zakładu ortopedycznego, sklepu medycznego.

Pacjent

Lekarz Specjalista, Lekarz POZ, Fizjotareputa

zlecenie/wniosek na środki pomocnice lub artykuły ortopedyczne

Miejsce Realizacji Świadczeń

Centrum ortopedyczne, sklep medyczny

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań lub problemów w uzyskaniu dofinansowania NFZ bądź PFRON , chętnie pomożemy Państwu na każdym etapie realizacji należnego dofinansowania. Zaczynając od informacji praktycznych ułatwiających zdobycie dofinansowania, przez pomoc w przyśpieszeniu wizyty u lekarz specjalisty w ramach NFZ celem otrzymania zlecenia na wyroby medyczne (posiadamy umowy z kilkoma placówkami NZOZ)

FIZJOTERAPEUTO Jeśli chcesz otrzymać wademekum wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie wypełnij poniższy formularz → http://bit.ly/wademekum